CIASTOLINA DIY – super miękka ciastolina z dwóch składników

Ciastolina – które dziecko nie lubi się nią bawić? Moje ją uwielbiają, a odkąd wiem jak wykonać ją samodzielnie w domu, stała się Naszą ulubioną zabawą na deszczowe dni!

Stopień trudności:1

 

Potrzebne będą:

 • mąka ziemniaczana 200g

 • odżywka do włosów

Poza tym:

 • miska

 • łyżka

 • ewentualnie barwnik spożywczy jeśli chcecie zrobić kolorową

  Używając 200g mąki ziemniaczanej, otrzymamy kulę wielkości dużej pięści. Na tą ilość mąki zużyłam ok. 150ml odżywki do włosów. Odżywka może być najzwyklejsza i najtańsza z drogerii, nie chodzi tu na pewno o jakość tylko właściwości jakie każda odżywka posiada. Dodatkowo możemy naszą ciastolinę zabarwić kolorowymi barwnikami spożywczymi – będzie lepsza zabawa!

  Najpierw wyciskamy do miski odżywkę. Pomału dodajemy mąkę ziemniaczaną (mniej więcej połowę) i mieszamy, najpierw łyżką a potem dłońmi.

  Stopniowo dodajemy resztę mąki, oraz jeśli chcecie otrzymać kolorową – barwnik spożywczy. Mieszamy tak długo aż przestanie się kleić do rąk i rozpadać.

  Zajmuje to kilka minut i nasza ciastolina gotowa!!

  Ciastolinę przechowujemy w zamknięciu.

  Zrobiłam jeszcze mały test bo strasznie byłam ciekawa jak będzie się zachowywać po wyschnięciu. Jak widzicie orginalna ciastolina po wyschnięciu popękała i kolor też jakoś zbladł, domowa natomiast zachowała ładny regularny kształt bez pęknięć, kolor również nie zbladł.

  Dobrej zabawy!