POJEMNIK Z BUTELKI – odmień plastikową butelkę

Bardzo lubię takie DIY kiedy powstaje coś wspaniałego z przedmiotu który na pierwszy rzut oka jest jedynie śmieciem. Pokażę Wam dzisiaj, jak z plastikowej butelki zrobić przesłodki pojemnik na biurowe szparagały. Akurat na czasie, bo w roli głównej wystąpią króliczkowe pojemniki, możecie również wykonać, kotka, myszkę, co Wam wyobraźnia podpowiada.

Stopień trudności: 2

Potrzebne będą:

  • plastikowa butelka

  • ostre nożyczki, lub nożyk tapicerski

  • flamaster

  • farby akrylowe (czarny, biały, różowy, żółty)

  • pędzel średniej grubości oraz cienki

 

Butelkę po wodzie/soku, ścinamy do połowy, płuczemy i osuszamy.

Rysujemy pożądany kształt uszek i wycinamy. Moje pojemniki mają: biały: 9cm (bez uszek), czarny 8cm (bez uszek). Myślę, ze ta wysokość jest odpowiednia bo z łatwością możemy wyciągnąć z niego pisaki, czy kredki.

TIPP: Jeżeli macie butelkę z takimi „nóżkami” na postawie to starajcie się tak narysować uszka, aby znajdowały się w tej samej linii co „nóżki” – patrz mój mini różowy pojemnik – króliczek. (z białym tego nie przypilnowałam)

Malujemy go środku. Dlaczego w środku? Spytają niektórzy, ano dlatego że Nasz pojemnik będzie miał wtedy świetny połysk, poza tym przy malowaniu jest to mega wygodne, bo możemy bez problemu trzymać i obracać go w dłoni.

Nie martwcie się jeżeli po pierwszym malowaniu wygląda to tak jak powyżej, położymy drugą warstwę!

Na czarnym i różowym wystarczyły dwie warstwy, z białym musiałam trochę powalczyć, po 4 warstwach wyglądał w końcu zadowalająco. Odczekajcie min. pół godziny – to zależy od farb, aż dobrze przeschną, dopiero wtedy nakładajcie kolejną warstwę.

Malujemy, oczka (u mnie zamknięte, ale zróbcie jakie Wam się podobają), noski, policzki, buźki i wypełnijcie uszka. Te czynności wykonujemy już na zewnętrznej stronie butelki.

Efekt końcowy bardzo mnie zadowala, tym bardziej, że zrobiłam coś z niczego, nie dość, że świetnie wyglądają to w moim kąciku wszystko ma w końcu swoje miejsce!