DRZEWKO Z BUKSZPANU – zwiastun Wielkanocy

Jestem bardzo zadowolona z tego zielonego drzewka, w końcu mamy Wiosnę i w domu przyda się trochę „zielonego”!! Pomysł podejrzałam na blogu u Kasi <<KLIK>> w ubiegłym roku, ale jakoś tak się złożyło, że nie zdążyłam go wykonać. Tym bardziej się cieszę, że w tym roku mi się udało!!

Stopień trudności: 3

Potrzebne będą:

  • gałązki bukszpanu

  • gąbka florystyczna

  • doniczka

  • patyk

  • plastikowe jajka na piku lub małe jajka i patyczki do szaszłyków

  • nóż

  • wstążeczki

  • opcjonalnie mech, aby przykryć gąbkę w doniczce

Przygotujmy najpierw jajka, moje kupiłam jako jajka-zawieszki, kombinerkami usunęłam zaczepy, a w powstałe dziurki wetknęłam patyczek do szaszłyka.

Ucinamy kawałek pasujący do doniczki i wtykamy go do środka.

 

TIPP: Zielona gąbka jest dość miękka i moim zdaniem za miękka do tego aby patyk trzymał się naprawdę stabilnie. Do bukszpanu jest idealna bo można ją podlewać, do doniczki wybierzcie  jednak szarą, lub włóżcie do doniczki patyk, a dookoła kamienie średniej wielkości tak aby całość trzymała się naprawdę dobrze, tym bardziej jeśli planujecie to zrobić w plastikowej doniczce:)

 

Z pozostałej części odcinamy mniej więcej kwadrat, ścinamy jego boki aby uzyskać coś na kształt kuli.

Patyk wbijamy w gąbkę znajdującą się w doniczce (chyba że użyliście opcji z kamieniami). Na górę nabijamy „kulę”.

Zaczynamy wbijanie gałązek, pokrywamy nimi całą powierzchnię gąbki, tak aby nie było widać prześwitów. Ja zużyłam więcej bukszpanu niż pierwotnie zakładałam, ze zużyję. Na szczęście mam spory krzak na ogrodzie. Całkiem pod spodem, blisko patyka wbijałam małe ok. 5-6cm pojedyncze gałązki.

Drzewko gotowe, teraz pora na detale.

Układamy mech na gąbce, lub wbijamy małe gałązki, aby przykryć gąbkę.

Między gałązki wbijamy jajka na patykach, wiążemy wstążeczki na patyku, można dodać małą dekorację na mech, jajko, zajączka, kurczaczka…

Moje mini drzewko już stoi i oznajmia wszystkim że nadchodzi Wielkanoc!